JESTEŚ OSOBĄ POSZKODOWANĄ W WYPADKU? NIE WIESZ CZY SPRAWCA POSIADA OC?
MOZESZ SPRAWDZIĆ TO ZA DARMO! kliknij aby sprawdzic

Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz wyjazd za granicę na urlop, lub do pracy? Nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia na czas podróży! Pozwoli ono w przypadku nagłego wypadku, lub choroby zapewnić Ci niezbędne wsparcie oraz pokryje koszty leczenia.

Jak działa takie ubezpieczenie?

Przyjmijmy, że jesteśmy na zimowym urlopie w górach. Białe szaleństwo trwa w najlepsze, aż do momentu kiedy zjeżdzając na nartach wpadamy na innego narciarza. W wyniku zderzenia i upadku doznajemy złamania nogi a osoba w którą wpadliśmy niszczy swój sprzęt narciarski. Jak zadziała w takim przypadku ubezpieczenie i jakie zakresy ubezpieczenia mieć powinniśmy?.

1. Koszty Leczenia (zakres podstawowy każdego ubezpieczenia podróży) Wypadek już zaistniał, w tym momencie konieczna jest niezwłoczna pomoc. Ubezpieczenie pozwoli na pokrycie wszelkich kosztów związanych m.in. z transportem medycznym, koniecznymi zabiegami, zapewnieniem środków opatrunkowych oraz pomocy medycznych (np. kul). Pamiętajmy, że koszty leczenia poza granicami Polski są często o wiele wyższe niż w Polsce dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniej polisy. Pamiętajmy również aby podczas wyjazdu np do pracy zgłosić ten fakt podczas zawarcia ubezpieczenia.

2. Ubezpieczenie NNW O ile zakres kosztów leczenia uruchamiany jest zaraz po wypadku, o tyle ubezpieczenie NNW wykorzystywane jest już po powrocie do kraju. Już po zakończeniu leczenia określany zostaje uszczerbek na zdrowiu jaki ponieśliśmy w związku w wypadkiem oraz wypłacane jest odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

3. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej W podanym wcześniej przykładzie będąc na nartach spowodowalismy straty rówież innej osoby. Ubezpieczenie OC pozwoli na zadośćuczynienie strat poniesionych przez poszkodowaną przez nas osobę. Nie zapominajmy, że nie mówimy tutaj tylko dobrach namacalnych czyli np zniszczonym sprzęcie narciarskim... w krajach zachodnich bardzo często poszkodowani domagają się zwrotu kosztów dodatkowych, chociażby np. wynajęcia kierowcy zastępczego jeśli poszkodowany nie może sam wrócić do miejsca zamieszkania, kosztów związanych z opieką nad dziećmi, a jeśli uszczerbek, który spowodowaliśmy był poważny - bardzo wysokich odszkodowań za cierpienia, lub w skrajnych przypadkach nawet dożywotnich rent.

Podane powyżej zakresy ubezpieczenia to podstawowe warianty jakie powinny znaleźć się w każdej polisie turystycznej. Dostępne są jeszcze warianty rozszerzone chociażby o ubezpieczenie bagażu, sprzętu narciarskiegu oraz Assistance.
Polecamy szczególnie wykupienie dobrego wariantu Assistance gdzie w przypadku choroby lub wypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zapewni nam pomoc informacyjna, zrefunduje koszty nagłego powrotu do kraju, lub przyjazdu osoby bliskiej na miejsce wypadku czy chociażby udzieleni pozyczki finansowej w przypadku np. rabunku portfela.
Zapraszamy do kontaktu a nami... chętnie udzielimy dokładniejszych informacji.