kliknij aby sprawdzic

Ubezpieczenie Auto-Casco

Ubezpieczenie Auto-Casco jest ubezpieczeniem dobrowolnym.
Odszkodowanie z zakresu ubezpieczenia Auto-casco pozwoli pokryć szkodę jaka powstanie w naszym pojeździe w przypadku kiedy to my jesteśmy sprawcami zdarzenia drogowego, lub jeśli pojazd został uszkodzony a sprawca jest nieznany.

Przykład kiedy zadziała ubezpieczenie Auto-Casco:

Kierujący samochodem osobowym jadąc za innym pojazdem nie zdążył zareagować kiedy samochód przed nim gwałtownie zahamował i uderzył w jego tył.


W takim przypadku jeśli to my byliśmy sprawcą zdarzenia odszkodowanie dla poszkodowanego zostanie wypłacone z polisy OC, natomiast z ubezpieczenia Auto-casco zostanie naprawiony nasz samochód.


Zakres ubezpieczenia Auto-Casco zależy w głównej mierze od Ciebie. Jest możliwość wykupienia tańszego wariantu ubezpieczenia o mniejszym zakresie (np. brak zakresu kradzieży pojazdu, lub częściowe dopłaty po ewentualnej szkodzie), lub wariantów szerszych gdzie pojazd naprawiany jest przez Autoryzowaną Stację Obsługi, do naprawy używane są oryginalne części producenta a my jako poszkodowani nie martwimy się o koszty gdyż Towarzystwo Ubezpieczeniowe rozlicza się bezpośrednio z serwisem. Nasza rola ogranicza się wtedy do odbioru naprawionego pojazdu.

Najczęściej spotykane szkody, które objęte są zakresem Auto-Casco to:

  • zderzenie się pojazdów
  • zderzenie pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami
  • uszkodzenie pojazdu lub jego wyposażenia przez inne osoby (wandalizm)
  • kradzież pojazdu, jego części lub wyposażenia
  • zdarzenia losowe takie jak powódź, zatopienie, pożar, wybuch, opady atmosferyczne, huragan, osunięcie się ziemi, lawina i inne.

Kontaktując się z nami,, bardzo dokładnie i w przystępny sposób wyjaśnimy Ci różne warianty ubezpieczenia, oraz porównamy oferty kilku firm ubezpieczeniowych.