kliknij aby sprawdzic
Facebook

Kierujący pod wpływem alkoholu - konsekwencje

Czy wiecie jak rozliczana jest szkoda za którą odpowiedzialny jest kierowca pod wpływem alkoholu i jakie konsekwencje grożą sprawcy takiego wypadku?

W ostatnim czasie wiele mówi się o zaostrzeniu kar dla kierowców, którzy pod wpływem alkoholu doprowadzą do wypadku. Politycy prześcigają się często w nonsensownych pomysłach zaostrzenia prawa, natomiast ani razu nie usłyszałem aby ktokolwiek podniósł w dyskusji kwestię odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej w takim zdarzeniu.

Jak to wygląda w praktyce?...

Firma w której ubezpieczony był pijany sprawca nie ma możliwości odmowy wypłaty odszkodowania - wypłaca odszkodowanie, które w perspektywie lat może sięgać milionów złotych.

Na odszkodowanie mogą składać się koszty majątkowe oraz te, które generują największe wypłaty odszkodowań - osobowe (np. koszty rehabilitacji, lub wieloletnie renty jeśli osoba poniosła ciężki uszczerbek na zdrowiu, lub zmarła i np miała na utrzymaniu rodzinę)... a co jeśli poszkodowanych jest kilku jak w niedawnej tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pod kołami pijanego kierowcy ZGINĘŁO 6 OSÓB?

Pamiętajmy, że poszkodowanymi w zdarzeniu nie są tylko osoby, które poniosły uszczerbek na zdrowiu, ale również np rodzina, dlatego w przypadku kilku osób, które odniosły obrażenia zasadne roszczenia może wysunąć nawet kilkadziesiąt osób, którym należy się odszkodowanie.

Koszty (zarówno finansowe jak i moralne) takich zdarzeń są ogromne.

Firma ubezpieczeniowa (i o tym powinno się GŁOŚNO mówić) będzie dochodzić od pijanego sprawcy wypadku zwrotu wypłaconego odszkodowania

Jednym z pomysłów polityków na zaostrzenie kar był zabór pojazdu pijanego kierowcy...czy taki pomysł ma sens jeśli na poczet odszkodowania komornik zajmie nie tylko pojazd ale i cały dorobek życia?

Pamiętajmy...
-------------------------------------------------------------------
PIJANY SPRAWCA WYPADKU DO KOŃCA ŻYCIA MOŻE FINANSOWO ODPOWIADAĆ ZA CHWILĘ SWOJEJ GŁUPOTY...

 

powrót